I Troféu de Ori.BTT Festival Peixe do Rioqua 08/03/2023 18:25
Club start listcreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Stno Name                              Class                       S1       S2 Text1                


3   [003] CIMO                POR  

   1843 António Rocha                     Veteranos Mas 2          12:17     9:49 FR                   
   3933 Mário Costa                       Veteranos Mas 3          11:51     9:22 FR                   



54  [054] NADA                POR  

   3602 Luis Barreiro                     Seniores Masculinos      11:45     9:16 FR                   
   1830 Mário Guterres                    Seniores Masculinos      12:12     9:04 FR                   



70  [070] COC                 POR  

   6242 David Marques                     Juvenis Masculinos       11:57    10:27 FR                   
   2128 Daniel Marques                    Seniores Masculinos      12:18     9:08 FR                   
   2401 Guilherme Marques                 Seniores Masculinos      11:30     9:28 FR                   
   2503 Susana Pontes                     Seniores Femininos       12:46    10:31 FR                   
   7191 André Lopes Serrazina             H21A                     12:42    10:12 FR                   
   3082 Marisa Barroso                    Veteranos Fem 1          13:09    10:15 FR                   
   2700 Joel Morgado                      Veteranos Mas 1          12:01    10:28 FR                   
   4799 Pedro Serrazina                   Veteranos Mas 1          11:40    10:24 FR                   
   2078 Inácio Serralheiro                Veteranos Mas 2          12:05     9:11 FR                   
   6932 Luis Alves                        Veteranos Mas 2          13:20     9:45 FR                   
   2377 Rui Botão                         Veteranos Mas 2          12:29    10:05 FR                   
   1937 Tó-Zé Silva                       Veteranos Mas 2          13:11     9:41 FR                   
   2129 Luisa Mateus                      Veteranos Fem 3          11:33    10:05 FR                   
   2130 Pedro Serralheiro                 Veteranos Mas 3          11:36     9:26 FR                   



90  [090] ADFA                POR  

   1414 Amadeu Pinto                      Open Longo (vermelho     11:48    10:05 FNR                  
   3455 José Silva                        Veteranos Mas 2          12:23     9:23 FR                   
   1577 Luís Sousa                        Veteranos Mas 3          12:18     9:18 FR                   



94  [094] CPOC                POR  

   6820 Bjorn Kvick                       Open Longo (vermelho     11:45    10:01 FNR                  
   3445 Ana Filipa Silva                  Seniores Femininos       12:16    10:53 FR                   
   1873 António Aires                     Veteranos Mas 2          12:02    10:01 FR                   
   3590 Manuel Relvas                     Veteranos Mas 2          12:26     9:17 FR                   
   3431 Michaël Memeteau                  Veteranos Mas 2          12:20     9:09 FNR                  



105 [105] BTTLoulé/ELEVIS     POR  

   5032 Mac-Mahon Moreira                 Seniores Masculinos      12:06     9:02 FR                   
   5709 Marisa Costa                      Seniores Femininos       12:25    10:47 FR                   
   3748 Rita Gomes                        Veteranos Fem 1          13:24    10:17 FR                   
   6964 Rui Virgínia                      Veteranos Mas 1          11:37    10:20 FR                   
   2613 Alex Liberato                     Veteranos Mas 2          13:05     9:57 FR                   
   6561 Duarte Palma                      Veteranos Mas 2          13:17     9:33 FR                   
   2789 Helder Faísca                     Veteranos Mas 2          13:23     9:29 FR                   
   1022 José Marques                      Veteranos Mas 2          13:29     9:39 FR                   
   6963 Pedro Antunes                     Veteranos Mas 2          12:41     9:43 FR                   
   6668 Fernando Pontes                   Veteranos Mas 3          11:54     9:14 FR                   
   2788 Luis Limas                        Veteranos Mas 3          12:06     9:34 FR                   



107 [107] CAOS                POR  

   4577 Alexandre Nunes                   Veteranos Mas 1          12:04    10:18 FR                   



114 [114] COA                 POR  

   6658 Bernardo Contente                 Juvenis Masculinos       12:06    10:25 FR                   
   4147 Sérgio Contente                   Veteranos Mas 1          12:07    10:22 FR                   
   4725 Eduardo Costa                     Veteranos Mas 2          12:56     9:55 FR                   
   1375 Jorge Elias                       Veteranos Mas 3          11:42     9:16 FR                   



125 [125] CP Abrunheira       POR  

   4632 Mário Marinheiro                  Veteranos Mas 2          12:38     9:37 FR                   



159 [159] COAAL               POR  

   6752 Nelson Constantino                H21A                     12:54    10:20 FR                   



166 [166] ADM Ori-Mondego     POR  

   5288 Stepanka Betkova                  Seniores Femininos       12:58          FR                   
   3943 Arnaldo Mendes                    Veteranos Mas 1          11:43    10:30 FR                   
   5916 Artur Freitas                     Veteranos Mas 1          11:31    10:34 FR                   



168 [168] CAB                 POR  

   1963 João Ferreira                     Seniores Masculinos      12:00     9:18 FR                   
   5857 Diana Ferreira                    D21A                     11:56    10:33 FR                   
   1190 Carlos Ferreira                   Veteranos Mas 3          11:57     9:02 FR                   



178 [178] NOA                 POR  

   6533 João Pastagem                     Seniores Masculinos      11:36     9:00 FR                   



185 [185] ADRAA Avis          POR  

   6947 Diogo Nunes                       Juvenis Masculinos       12:00    10:23 FR                   
   6756 Rui Oliveira                      Veteranos Mas 3          11:33          FR                   
   6946 Carlos Nunes                      Open Médio (laranja)     11:46    10:02 FR                   
   6732 Jorge Nunes                       Open Médio (laranja)     11:55    10:06 FR                   



200 [200] CRCG                POR  

   7033 Rodrigo lopes                     Cadetes Masculinos       12:10     9:54 FR                   
   6653 André Abreu                       Juniores Masculinos      11:35    10:04 FR                   
   6429 Fábio Gonçalves                   Juniores Masculinos      11:50    10:08 FR                   
   6425 Ricardo Francisco                 Juniores Masculinos      11:44    10:12 FR                   
   6560 Hugo Magalhães                    H21A                     12:36    10:14 FR                   
   6186 Luís Filipe Mart Oliveira         H21A                     12:48    10:08 FR                   
   7200 Rui Baptista                      H21A                     12:57    10:18 FR                   
   6568 Luís Mendes                       Veteranos Mas 2          12:47     9:53 FR                   
   1728 Paulo Gonçalves                   Veteranos Mas 2          12:53     9:13 FR                   
   7201 Liliana maria mo gomes            Open Médio (laranja)     11:52          FR                   
  27201 Liliana maria mo gomes            D21A                              10:35 FR                   



201 [201] ADN Sesimbra        POR  

   6954 Igor Ventura                      H21A                     13:00    10:24 FR                   
   7016 Alberto Miguel Manso              Veteranos Mas 1          11:52    10:26 FR                   
   5783 Catarina Félix                    Veteranos Fem 2          11:35     9:40 FR                   
   1093 Jorge Baltazar                    Veteranos Mas 2          12:11     9:47 FR                   
   2686 António Neves                     Veteranos Mas 3          11:48     9:08 FR                   



205 [205] ADAL                POR  

   4433 António Rosa                      Open Longo (vermelho     11:54          FR                   
  24433 António Rosa                      Veteranos Mas 3                    9:20 FR                   
   4324 Paul Roothans                     Seniores Masculinos      12:30          FR                   
   5949 Nuno Loução                       Veteranos Mas 1          11:49    10:36 FR                   



150 [1501] Individual SWE     SWE  

  90042 Stefan Killberg                   Veteranos Mas 3          12:03     9:10 NF                   



156 [1564] Individual POR     POR  

  90072 João Pedro Pina                   Open Longo (vermelho     11:57    10:03 NF                   
  90048 Jorge Silva                       Open Longo (vermelho     11:51    10:07 NF                   
   6423 Francisco Casa Nova               H21A                     12:45    10:10 FNR                  
   6428 João Francisco                    H21A                     12:51    10:16 FNR                  
   1704 João Lavado                       H21A                     12:39    10:22 FNR                  
  90088 José Códices                      Open Médio (laranja)              10:04 NF                   
  90062 Nuno Mira                         Open Médio (laranja)     11:49          NF                   



176 [1761] Individual IRL     IRL  

  90075 Niall McCarthy                    Seniores Masculinos      11:48     9:44 NF                   



181 [1816] Individual GBR     GBR  

  90043 Andy Conn                         Veteranos Mas 2          12:35     9:21 NF                   
  90060 Karena Hanley                     Veteranos Fem 3          12:27    10:01 NF                   
  90059 Keith Dawson                      Veteranos Mas 3          12:27     9:24 NF                   
  90045 Robert Cherry                     Veteranos Mas 3          12:09     9:32 NF                   



191 [1914] Individual SUI     SUI  

  90098 Noé Henseler                      Cadetes Masculinos       12:22     9:48 NF                   
  90102 Flurin Schnyder                   Seniores Masculinos      12:39     9:06 NF                   
  90100 Noah Rieder                       Seniores Masculinos      12:51     9:12 NF                   
  90101 Silas Hotz                        Seniores Masculinos      12:45     9:26 NF                   
  90096 Celine Wellenreiter               Seniores Femininos       13:13    11:01 NF                   
  90095 Christine Schaffner               Seniores Femininos       13:01    10:57 NF                   
  90097 Lena Hofer                        Seniores Femininos       13:07    10:43 NF                   
  90099 Ursina Jäggi                      Seniores Femininos       12:55    10:37 NF                   
  90071 Peter Müller                      Veteranos Mas 3          11:30     9:00 NF                   



195 [1954] Individual AUT     AUT  

  90011 Poelzelbauer Michael              Veteranos Mas 2          12:32     9:51 NF                   



220 [2201] Ibón               ESP  

  90039 Julio Barrera                     Veteranos Mas 2          12:08     9:19 FR                   



220 [2202] Peña Guara         ESP  

  90014 Senen Cucalón                     Veteranos Mas 2          13:14     9:35 FR                   



223 [2234] CODAN Extremadura  ESP  

  90086 Juan Pedro Fernández              Juniores Masculinos      11:53          FR                   
  90085 Elena Moruno                      Veteranos Fem 1          13:18          FR                   
  90084 Andres María Fernández            Veteranos Mas 1          11:34          FR                   
  90082 Emilio José Vega                  Veteranos Mas 1          11:46          FR                   
  90083 José Luis Vega                    Veteranos Mas 3          12:15          FR                   



224 [2245] Monte El Pardo     ESP  

  90093 Luis Benavente                    Veteranos Mas 1          11:58    10:16 FR                   
  90092 Eva María Para                    Veteranos Fem 2          11:41     9:42 FR                   



224 [2248] Los Angeles        ESP  

  90094 David Pérez                       Veteranos Mas 1          11:55    10:32 FR                   



227 [2277] Altair             ESP  

  90089 Alfonso Obreo                     Juniores Masculinos      11:47          FR                   
  90073 Francisco Javier Muñoz            Seniores Masculinos      12:27     9:50 FR                   
  90074 Miriam Miranda                    Seniores Femininos       12:34    10:27 FR                   
  90090 Nerea García                      Seniores Femininos       12:22          FR                   
  90091 Oscar Casero                      Veteranos Mas 2          13:08          FR                   



726 [7263] ITACA              ESP  

  90077 Carlos Antelo                     Juvenis Masculinos       12:03          FR                   
  90076 Candela Naranjo                   Cadetes Femininos        12:24          FR                   
  90079 June García                       Cadetes Femininos        12:30          FR                   
  90080 Ricardo Marcelo                   Cadetes Masculinos       11:55          FR                   
  90081 Laura Doncel                      Juniores Femininos       11:40     9:03 FR                   
  90078 Fran Cortés                       Juniores Masculinos      11:41          FR                   



770 [7702] OC-DUBHE           FIN  

  90038 Sari Jetsonen                     Veteranos Fem 3          11:36    10:03 NF                   
  90037 Juhani Jetsonen                   Veteranos Mas 3          11:45     9:06 NF                   



116 [11607] AAOC              GBR  

  90070 James Stewart                     Veteranos Mas 3          12:21     9:28 NF                   



117 [11752] Tisvilde Hegn OK  DEN  

  90026 Klaus Olsen                       Veteranos Mas 4          11:48    10:01 NF                   



126 [12699] AOK               DEN  

  90027 Joergen Nielsen                   Veteranos Mas 3          12:00     9:30 NF                   



131 [13129] IKP               ITA  

  90044 Bethaz Alberto                    Seniores Masculinos      12:33     9:22 NF                   



131 [13132] OK Rodhen         SWE  

  90040 Magnus Blåudd                     Veteranos Mas 2          12:44     9:25 NF                   



132 [13219] LTU MTBO          LTU  

  90004 Irmante Aleliunaite               Cadetes Femininos                 10:13 NF                   
  90002 Arnas Sausaitis                   Cadetes Masculinos                 9:50 NF                   
  90009 Ignas Ambrazas                    Seniores Masculinos      11:39     9:30 NF                   
  90010 Jonas Maiselis                    Seniores Masculinos                9:52 NF                   
  90005 Jonas Vytautas Gvildys            Seniores Masculinos      11:33     9:36 NF                   
  90001 Regimantas Kavaliauskas           Seniores Masculinos                9:48 NF                   
  90006 Sarunas Dmukauskas                Seniores Masculinos                9:40 NF                   
  90063 Algirda Mickuviene                Seniores Femininos                10:41 NF                   
  90007 Gabriele Andrasiuniene            Seniores Femininos                10:45 NF                   
  90008 Karolina Mickevi Juodisiene       Seniores Femininos       12:40    10:49 NF                   
  90000 Ramune Arlauskiene                Seniores Femininos                10:59 NF                   
  90003 Vytene Puisyte                    Seniores Femininos                10:33 NF                   



132 [13232] OJura             FRA  

  90012 Daria Niggli                      Veteranos Fem 1          13:15    10:13 NF                   
  90013 Jurg Niggli                       Veteranos Mas 2          12:59     9:15 NF                   



132 [13233] ESOK              SWE  

  90041 Stefan Kollberg                   Veteranos Mas 3          12:12     9:04 NF                   



132 [13234] czmtbo            CZE  

  90034 Eduard Toloch                     Cadetes Masculinos       12:16    10:04 NF                   
  90033 Otakar Toloch                     Cadetes Masculinos       11:58    10:00 NF                   
  90025 Jan Hasek                         Seniores Masculinos      12:09     9:24 NF                   
  90028 Jan Vacek                         Seniores Masculinos      12:24     9:20 NF                   
  90016 Krystof Bogar                     Seniores Masculinos      12:15     9:10 NF                   
  90020 Martin Kanta                      Seniores Masculinos      11:51     9:38 NF                   
  90018 Martin Sevcik                     Seniores Masculinos      12:36     9:54 NF                   
  90036 Matej Tuma                        Seniores Masculinos      12:21     9:32 NF                   
  90021 Matyas Ludvik                     Seniores Masculinos      11:42     9:42 NF                   
  90023 Vojtech Ludvik                    Seniores Masculinos      12:03     9:46 NF                   
  90030 Vojtech Stransky                  Seniores Masculinos      11:57     9:14 NF                   
  90015 Lucie Nedomlelova                 Seniores Femininos       12:49    10:35 NF                   
  90017 Rozalie Kucharova                 Seniores Femininos       12:37    11:03 NF                   
  90024 Valerie Kamererova                Seniores Femininos       12:31    10:51 NF                   
  90019 Vendula Musilova                  Seniores Femininos       12:43    10:55 NF                   
  90029 Veronika Kubinova                 Seniores Femininos       12:19    10:39 NF                   
  90032 Alice Michálková                  Veteranos Fem 1          13:12    10:19 NF                   
  90031 Michaela Chmelíková               Veteranos Fem 1          13:21    10:23 NF                   
  90035 Alexandr Toloch                   Veteranos Mas 2          13:26     9:27 NF                   



132 [13236] Hiilto            FIN  

  90022 Kaisla Häkkinen                   Cadetes Femininos        12:21    10:15 NF                   



132 [13277] CO Amberieu       FRA  

  90046 denis collomb                     Veteranos Mas 2          13:02     9:59 NF                   



132 [13278] CZ MTBO Junior    CZE  

  90049 Tereza Kadlecová                  Cadetes Femininos        12:18    10:11 NF                   
  90054 Filip Schwab                      Cadetes Masculinos       12:13     9:52 NF                   
  90058 MatyᚠFolprecht                  Cadetes Masculinos       12:01    10:02 NF                   
  90050 Radek Lesage                      Cadetes Masculinos       12:04    10:06 NF                   
  90053 TomᚠZrník                       Cadetes Masculinos       12:19     9:56 NF                   
  90052 Lucie Messnerová                  Juniores Femininos       11:34          NF                   
  90087 Lucie Messnerová                  Seniores Femininos                10:25 NF                   
  90051 Adam Cerník                       Juniores Masculinos      11:38    10:02 NF                   
  90057 Karel Smolen                      Juniores Masculinos      11:32    10:06 NF                   
  90056 Robert Urbaník                    Veteranos Mas 2          12:14     9:31 NF                   
  90055 TomᚠZrník                       Veteranos Mas 2          12:50    10:03 NF                   



132 [13279] FSOK              SWE  

  90061 Kenneth Svensson                  Veteranos Mas 3          11:39     9:12 NF                   



132 [13280] TF                FIN  

  90065 Annika Rantanen                   Cadetes Femininos        12:15    10:17 NF                   
  90066 Aino Kankaanpää                   Juniores Femininos       11:37     9:01 NF                   
  90067 Emma-Riikka Laamanen              Juniores Femininos       11:31     9:05 NF                   
  90064 Kare Kaskinen                     Seniores Masculinos      11:54     9:34 NF                   
  90069 Henna Saarinen                    Seniores Femininos       12:52    11:05 NF                   
  90068 Kaarina Nurminen                  Seniores Femininos       12:28    10:29 NF