Campeonato Iberico Feminino/ TOM2022dom 30/10/2022 14:37
Results - Sprintcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Fácil Curto (5)0,0 km 15 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
190063Henrique Azevedo07[094] CPOC7:34
290046Sira Rodriguez Diaz12[1851] Individual ESP10:11
390148ENOL CAMBLOR BELLO14La Coruña GALLAECIA_RAID19:32
490149ELIA CAMBLOR BELLO17La Coruña GALLAECIA_RAID22:04
 
90159SAUL RODRIGUEZ ARENAS15Pontevedra VIZHOJA-CORNELIOSdns
 
 
 
Difícil Curto (3)0,0 km 35 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
190045Manuel Rocha56[37] GD Luz Verde39:12
290141Félix Carpio Fernández12[2236] Fluvial58:53
390140Laura Fernández Fernández7758:57
 
 
 
Fácil Longo (4)0,0 km 30 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
190043Ernesto Martins98[1564] Individual POR12:55
290061Guilherme Silva06[133] GDU Azoia24:39
36987Paula Sousa69[166] ADM Ori-Mondego57:18
 
90163Maria João Pinheiro63[022] CLACdns
 
 
 
Difícil Longo (6)0,0 km 40 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
190166Tiago Baltazar95[133] GDU Azoia14:06
290064Duarte Fonseca93[119] OriMarão16:03
390065Rui Graça93[119] OriMarão16:07
490167Joana João + Filipe[184] Saca Trilhos27:56
 
90027Maria Jesus Basa Castro63[1851] Individual ESPdns
3143José Leote60[022] CLACdns
 
 
 
H10 (4)0,0 km 15 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
16587Salvador Mendes15[133] GDU Azoia12:18
 
90154Mario Del Bustio Suárez17Asturias ASTUR_EXTREMdns
6960Pedro Marques16[070] COCdns
6363Vicente Gonçalves17[094] CPOCdns
 
 
 
D10 (6)0,0 km 15 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
16000Benedita13[007] Ori-Estarreja8:06
27065Inês Vinhas14[052] GD4C9:04
37020Alice Rodrigues13[007] Ori-Estarreja9:05
47019Laura Rodrigues16[007] Ori-Estarreja9:12
55941Inês Pedro14[107] CAOS10:36
 
90155Noa Jiménez Martínez14dns
 
 
 
H12 (4)0,0 km 20 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
190029Rodrigo Fouz11[2236] Fluvial10:28
290144LUCAS BARJA PEREZ10Orense LIMIACTIVA11:38
36346Pedro Ferro10[062] CA Madeira17:53
 
90130Aaron Rodriguez Arenas10Pontevedra VIZHOJA-CORNELIOSdns
 
 
 
D12 (3)0,0 km 20 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
16520Clara Lima10[070] COC11:26
26498Maria Oliveira10[070] COC14:15
37047Ana Rita Barros10[052] GD4C18:31
 
 
 
H14 (10)0,0 km 25 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
16506João Maia08[085] A Montanha9:42
290157Markel Santiago Soleto08Álava COAraba10:54
36590Miguel Canana09[133] GDU Azoia11:10
46372Alfredo Marcelo08[166] ADM Ori-Mondego13:06
56674Miguel Costa08[085] A Montanha13:37
690124Martín Casado Núñez09La Coruña OP BETANZOS13:47
76100Rodrigo Rusga09[133] GDU Azoia15:34
87074Rafa08[085] A Montanha16:17
86343António Oliveira09[070] COC16:17
 
6242David Marques10[070] COCmp
 
 
 
D14 (7)0,0 km 25 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
190135Sara Nogueras Porto08[2236] Fluvial12:22
26662Beatriz Ribeiro08[085] A Montanha13:23
35333Juliana Pedro11[107] CAOS16:45
46016Leonor Soares08[139] GDE17:34
57076Carolina Gomes09[085] A Montanha38:37
 
90134Carla Somoza Seoane09La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
7075Sara Ferreira09[085] A Montanhadns
 
 
 
H16 (8)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
14222João Pedro07[107] CAOS13:09
26623Tiago Oliveira07[094] CPOC13:38
36730André Espada Pereira07[133] GDU Azoia14:02
47018Guilherme Cravo07[090] ADFA14:10
590128Mario López González08La Coruña OP BETANZOS14:40
690133Anxo Somoza Seoane07La Coruña GALLAECIA_RAID15:08
76673Emanuel Barbosa06[085] A Montanha18:41
 
6503Dinis Santo07[070] COCdns
 
 
 
D16 (7)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
16515Joana Canana06[133] GDU Azoia13:28
290104Eva Casado Nuñez06La Coruña OP BETANZOS13:55
36522Sofia Pulquério06[133] GDU Azoia15:04
45784Carolina Rusga06[133] GDU Azoia16:05
56505Rita Maia06[085] A Montanha16:53
690003Mailén Aller07[4033] Trevinca17:05
 
6575Carolina Marques07[085] A Montanhadns
 
 
 
H18 (8)0,0 km 40 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
16287Afonso Ferreira04[133] GDU Azoia12:33
25671DINIS LOPES05[107] CAOS12:59
390017Diego Pérez05[2238] Universidad De Vigo14:26
46414Miguel Manso05[133] GDU Azoia15:47
56285Alexandre Soares04[022] CLAC15:50
66299André Barros05[052] GD4C18:45
76065Diogo Neto04[056] COViseu - Natura19:03
 
6780Gonçalo Oliveira05[094] CPOCdns
 
 
 
D18 (6)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
16413Leonor Ferreira06[133] GDU Azoia13:13
26327Beatriz Coelho04[033] Clube TAP13:17
35611Inês Soares04[139] GDE17:33
46631Mafalda Marques05[090] ADFA23:17
 
6650Lara Cerqueira05[090] ADFAdns
6624Maria Teresa05[090] ADFAdns
 
 
 
H20 (7)0,0 km 55 m20 C
PlStnoNameYBClubTime
190025Ewan Shingler02[12783] AUS12:06
290035Ethan Penck02[12783] AUS12:47
35299ANDRÉ ROBERTO02[070] COC13:39
46401João Rodrigues03[052] GD4C14:52
56175João Sousa02[133] GDU Azoia16:10
66286José Vieira Maia02[085] A Montanha21:15
 
90008Ryan Gray02[12783] AUSdns
 
 
 
D20 (4)0,0 km 45 m20 C
PlStnoNameYBClubTime
190026Nea Shingler05[12783] AUS13:50
290009Mikaela Gray04[12783] AUS14:26
390111Alba Dopico Golpe03La Coruña GALLAECIA_RAID22:48
47067Sara Arrotêa03[052] GD4C23:17
 
 
 
HE (17)0,0 km 55 m20 C
PlStnoNameYBClubTime
13976Tomás Lima01[070] COC11:22
25737Vasco Mendes02[133] GDU Azoia11:51
34495Tiago Gingão Leal90[052] GD4C12:53
45073Manuel Oliveira01[070] COC13:06
51963João Ferreira89[168] CAB13:53
690036Alan Sardinero96[2238] Universidad De Vigo15:40
71708Gonçalo Mota81[033] Clube TAP15:59
82668Gildo Silva85[070] COC16:01
91132Paulo Franco[070] COC16:04
1090078Martín Morales Ferreiro69Orense LIMIACTIVA16:19
113785Nelson Baroca80[062] CA Madeira16:23
125061Manuel Pereira Lopes96[090] ADFA18:43
 
4016Miguel Nóbrega89[056] COViseu - Naturadns
3167Nuno Evangelista80[114] COAdns
90057Maikel Rodriguez83[11883] V.O.dns
6702Iuri Soares01[088] ADCdns
1874Tiago Martins Aires82[073] CMo Funchaldns
 
 
 
DE (7)0,0 km 45 m20 C
PlStnoNameYBClubTime
190005Lucia Parga95[6482] AROMON15:11
27010Dana Honzakova90[073] CMo Funchal15:59
390108Sandra Aguilera Sanchez79Madrid COLMENAR21:40
 
5811Ana Nunes01[094] CPOCdnf
90096Olalla Bello Rodríguez80La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
5857Diana Ferreira 87[168] CABdns
6741Francisca Araújo01[088] ADCdns
 
 
 
H21A (17)0,0 km 55 m20 C
PlStnoNameYBClubTime
15216Nuno Santos96[090] ADFA14:32
22128Daniel Marques 84[070] COC15:33
35684Francisco Neto Silva89[052] GD4C16:24
42635Edgar Domingues88[070] COC17:18
57081Mauro Covas89[114] COA17:25
66542Luis Viedma87[070] COC18:39
76272Ricardo Lopes89[056] COViseu - Natura18:49
83633Marco Martins94[022] CLAC19:00
95925Pedro Tiago Gomes90[159] COAAL20:42
101285Duarte Lopes70[094] CPOC21:00
115698Pedro Laia77[133] GDU Azoia23:38
125980Rafael Silva87[056] COViseu - Natura23:51
136677Rui Miguel Pereira78[133] GDU Azoia25:05
146954Igor Ventura85[133] GDU Azoia29:03
 
6933Diogo Pimenta90[184] Saca Trilhosmp
90083Alberto Conejo Garrote88Valladolid CDP-Omp
2703Duarte Santo77[070] COCdns
 
 
 
D21A (10)0,0 km 45 m20 C
PlStnoNameYBClubTime
190098Barbara González Fernández96León ALCON18:47
290106Irene Morales Jiménez99Orense LIMIACTIVA19:15
36261Sofia Inácio92[073] CMo Funchal20:07
45388Susana Almeida93[056] COViseu - Natura20:35
526508Sofia Meireles00[166] ADM Ori-Mondego21:02
690007Sara Ricoy99[6482] AROMON21:40
74986Inês Gonçalves95[007] Ori-Estarreja24:07
890143PATRICIA PEREZ GABRIEL90Valladolid CDP-O30:11
97085Sandra Amaro88[114] COA36:17
 
4606Cristiana Cunha87[070] COCdns
 
 
 
H21B (4)0,0 km 40 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
11325Nuno Rebelo79[007] Ori-Estarreja16:40
290145Alejandro Rodríguez Nicolás96León ALCON20:11
37015Feliciano Alves64[133] GDU Azoia37:15
 
nc90044Carlos Manuel Pe Rocha89[37] GD Luz Verde15:58
 
 
 
D21B (6)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
190101Ana Perez Riofrio74Madrid IMPERDIBLE20:53
26543Laura Romo88[070] COC24:27
36792Noémia Mesquita86[159] COAAL26:19
46889Patrícia Pereira80[133] GDU Azoia32:22
56950Sónia Grou78[133] GDU Azoia35:28
66828Olga Paulino71[133] GDU Azoia49:17
 
 
 
H35 (9)0,0 km 40 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
13943Arnaldo Mendes79[166] ADM Ori-Mondego13:21
23593José Pereira78[005] CP Armada14:21
32831Daniel Raposo80[128] COALA15:03
46527Vasco Vinhas83[052] GD4C15:40
55796Bruno André81[119] OriMarão15:48
63887Pedro Rama84[166] ADM Ori-Mondego16:08
76448Bruno Moreiras 84[005] CP Armada18:05
890109Jorge Diaz Bes79Madrid COLMENAR18:54
 
90084Andrés Del Bustio Díaz85Asturias ASTUR_EXTREMdns
 
 
 
D35 (9)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
190147Rocío Vilaplana Monzó85Valencia CORRECAMINOS14:19
22503Susana Pontes71[070] COC15:28
36236Anabela André81[119] OriMarão17:32
46943Tetiana Franchuk85[052] GD4C17:58
56044Dora Ferreira82[166] ADM Ori-Mondego18:10
64901Carla Amorim79[166] ADM Ori-Mondego19:42
790087Laura Martínez García84La Coruña BRIGANTIA21:40
 
90158Belen Otero fernandez86La Coruña GALLAECIA_RAIDmp
90102Eva Suarez Zapico85Asturias ASTUR_EXTREMdns
 
 
 
H40 (9)0,0 km 40 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
12044João Pedro Valente66[094] CPOC13:48
22562Nuno Pedro79[107] CAOS14:09
36214Vasco Fernandes77[052] GD4C14:48
42983João Gomes78[062] CA Madeira15:48
56433Nuno Grácio78[070] COC18:14
64685José João Ferreira74[119] OriMarão18:33
73099Nuno Cruz81[005] CP Armada20:19
 
90080Rodrigo Jiménez Jiménez81Ávila Ultra Maximusdns
4241Luís Gonçalves81[094] CPOCdns
 
 
 
D40 (15)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
16446Raquel Ferreira80[052] GD4C13:49
23315Adelindina Lopes74[070] COC15:52
34375Joana Moutela81[007] Ori-Estarreja17:21
42561Angela Pedro79[107] CAOS17:34
590110Eva Corral Prado78[2236] Fluvial19:25
64587Ana Margarida Vaz76[007] Ori-Estarreja20:05
71429Rafaela Rua80[007] Ori-Estarreja20:33
890129Leonor Pous Chiarri76Valencia VALENCIA-O21:24
96956Ana Montenegro80[033] Clube TAP27:48
1090131Sabrina Rumbo Roel79La Coruña GALLAECIA_RAID28:42
1190114Cristina Zolle Fernández79[2236] Fluvial33:30
 
6496Olívia Sousa79[073] CMo Funchaldns
90072Fernanda Follana Neira73[2236] Fluvialdns
90079Raquel Martínez García81Ávila Ultra Maximusdns
90115María José Pérez González79[2236] Fluvialdns
 
 
 
H45 (20)0,0 km 40 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
190105Ivan Somoza Argibay74La Coruña GALLAECIA_RAID14:00
21872Nuno Ferreira76[133] GDU Azoia14:05
34101Jorge Marques73[052] GD4C15:21
490097Arturo Antón Casado76La Coruña GALLAECIA_RAID16:41
51583Jorge Oliveira69[070] COC17:30
62588José Domingos76[094] CPOC17:48
73408Nuno Pires74[007] Ori-Estarreja18:34
83913Alberto César70[052] GD4C19:18
93936Norberto Henriques77[070] COC20:07
1090093Julio Cañás Lara76La Coruña LICEO20:58
114298Luís Gomes76[073] CMo Funchal21:39
122999António Baptista69[115] ATV23:05
133081Alberto Barros69[052] GD4C24:02
146003Paulo Batista75[038] CM Arrábida24:16
1590123Jose Manuel Nogueras Marentes75[2236] Fluvial26:29
166399Fernando Silva74[052] GD4C28:01
1790112Andres Dopico Pena73La Coruña GALLAECIA_RAID30:30
 
90107Sergio Perez Castaño76Asturias ASTUR_EXTREMdns
90067Benedicto Santos García76Asturias ASTUR_EXTREMdns
90095Miguel Camblor Quiros76La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
 
 
 
D45 (19)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
16680Tânia Agostinho77[094] CPOC16:35
290071Sonia Arias Lima76Pontevedra AROMON17:32
390069Sonia Gómez Naya74Lugo COMPÁS18:07
41005Kátia Almeida72[094] CPOC18:14
590136Rosa Porto Vázquez76[2236] Fluvial19:45
61346Fátima Saraiva77[168] CAB20:25
790152Ainhoa Soleto Bernal74Álava COAraba20:31
81301Teresa Alves69[070] COC21:57
95696Ana Casaca76[133] GDU Azoia22:55
101528Marina Carrilho73[107] CAOS25:09
115056Paula Ferreira73[184] Saca Trilhos26:19
1290075Carlota Veiga García76Pontevedra AROMON30:35
1390116Gloria Fernández Fernández77[2236] Fluvial30:47
1422190Marina Guilherme73[070] COC35:32
1590151Angela de la Paz Reboredo Mosquera73La Coruña GALLAECIA_RAID40:55
 
90137María Inmaculada Arenas Rincón73Pontevedra VIZHOJA-CORNELIOSdns
90119Victoria López Permuy73La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
90126María Josefa Sánchez Marín74Lugo COMPÁSdns
90132Silvia Seoane Rodríguez77La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
 
 
 
H50 (24)0,0 km 40 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
190068David Casado Bravo72La Coruña OP BETANZOS13:31
21302Rafael Lima68[085] A Montanha14:53
32150Xavier Vieira69[139] GDE14:55
42092António Olival72[062] CA Madeira15:37
590077Francisco Javier López Costoya68La Coruña OP BETANZOS16:04
690120Juan Patiño Varela70La Coruña GALLAECIA_RAID16:29
71937Tó-Zé Silva66[070] COC16:38
81457António Amador68[007] Ori-Estarreja18:07
92377Rui Botão68[070] COC18:12
1090125José Manuel Fernández Souto72Lugo COMPÁS18:23
112244Cláudio Tereso70[115] ATV18:39
121202Paulo Mosca69[005] CP Armada19:46
1390004Pablo Adrián Aller69[4033] Trevinca20:12
1490016German Pérez71[2238] Universidad De Vigo21:47
154045Fernando Mendes67[133] GDU Azoia21:50
166348Gerhard Doppler71[166] ADM Ori-Mondego21:59
175057Humberto Esteves71[070] COC22:13
1890039Pedro Parga59[2236] Fluvial23:49
1990006José Antonio Ricoy68[6482] AROMON23:53
201784João Carrilho70[107] CAOS23:59
2190076Enrique Luis Álvarez Estévez68La Coruña GALLAECIA_RAID25:01
2290085Jose Luis García Domínguez70La Coruña GALLAECIA_RAID29:40
2390030Marcos Manuel Fouz69[2236] Fluvial36:15
 
90100Ramón García-Catalán Simón67Madrid IMPERDIBLEdns
 
 
 
D50 (14)0,0 km 40 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
12582Anabela Vieito67[070] COC16:31
23467Helena Sousa67[119] OriMarão17:08
390073Concepción González Bello66Lugo COMPÁS18:48
45783Catarina Félix67[133] GDU Azoia19:07
590010Ana Iglesias67[2238] Universidad De Vigo20:56
690122Paulina Andrea Mosquera Azar71La Coruña GALLAECIA_RAID22:15
75280Carmo Silva67[007] Ori-Estarreja22:21
890118Teresa Silvarrey Redondo68La Coruña GALLAECIA_RAID23:33
92243Maria João Borges71[115] ATV23:35
1090038Luisa Sánchez65[6482] AROMON24:48
1190018Olimpia Alvarez71[2238] Universidad De Vigo27:29
1290092Rosa Alcacer Antolin69Burgos TJALVE29:28
136479Fátima Emauz68[094] CPOC33:15
 
3134Manuela Nogueira69[007] Ori-Estarrejadns
 
 
 
H55 (19)0,0 km 35 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
12593Victor Delgado67[052] GD4C13:33
21093Jorge Baltazar66[133] GDU Azoia13:58
31407Luís Quinta-Nova66[090] ADFA16:10
44656José Bolrão64[070] COC17:15
52667João Martins67[022] CLAC17:36
690074Francisco Varela Lorenzo64Lugo COMPÁS18:27
71084Manuel Luis63[005] CP Armada18:39
83098António Graça63[005] CP Armada20:45
990013Enrique Fuertes63[2238] Universidad De Vigo22:46
105354Noel Cabeça64[133] GDU Azoia23:27
113073Jorge Ferreira65[088] ADC25:30
1290113José Antonio Gil Díaz65La Coruña GALLAECIA_RAID25:42
136649José Henriques65[094] CPOC26:21
145294Amândio Gonçalves63[022] CLAC30:45
154098Júlio Oliveira63[005] CP Armada34:30
166786Rui Oliveira65[094] CPOC35:28
 
90031Juan Manuel Lasso63[2224] CDP-Odns
90012Carles Abad58[2238] Universidad De Vigodns
90015José Luís Armada60[2238] Universidad De Vigodns
 
 
 
D55 (10)0,0 km 35 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
16516M Jesus Leão66[133] GDU Azoia18:36
21952Isabel Monteiro58[070] COC21:57
35695Luísa Gaboleiro63[133] GDU Azoia23:36
490040Carmen Barrera66[2244] El Imperdible28:38
55293Amália Gonçalves63[022] CLAC39:13
690014Mª Isabel Saco63[2238] Universidad De Vigo44:57
 
6547Teresa Ribeiro65[033] Clube TAPmp
90138María Fernandez Santiago67La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
4730Assunção Almeida59[151] GafanhOridns
1524Helena Lopes58[1000] Individual POR Feddns
 
 
 
H60 (13)0,0 km 35 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
15053José Carlos62[166] ADM Ori-Mondego16:21
21182Albano João59[184] Saca Trilhos17:07
32905Manuel Delgado61[052] GD4C17:23
41931Carlos Monteiro58[070] COC18:55
56669Eugénio Grilo60[1000] Individual POR Fed19:42
61423José Rocha59[37] GD Luz Verde21:17
72130Pedro Serralheiro61[070] COC22:06
82686António Neves60[133] GDU Azoia23:27
93850Paulo Ferreira61[005] CP Armada23:55
101907Carlos Coelho61[094] CPOC24:20
116747Joaquim Vidal Pereira58[107] CAOS28:43
124783Carlos Fortunato62[007] Ori-Estarreja29:41
 
2454Jorge Silva60[085] A Montanhamp
 
 
 
D60 (5)0,0 km 35 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
190042Rosa María Pernas59[3434] USC20:47
22129Luisa Mateus58[070] COC24:24
390150Adriana Luisa González Sención61La Coruña GALLAECIA_RAID36:37
 
1183Palmira João59[184] Saca Trilhosdnf
6936Maria Céu Gonçalves58[094] CPOCdns
 
 
 
H65 (10)0,0 km 30 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
11905Vitor Rodrigues54[094] CPOC14:13
21190Carlos Ferreira56[168] CAB14:57
31391António Matias57[022] CLAC16:28
41903Armando Santos52[128] COALA17:21
51557Acácio Porta Nova53[094] CPOC17:48
690041Eduardo V. Ramos55[3434] USC19:05
72201Luciano Lucas57[128] COALA19:07
86937Jacinto Gonçalves56[094] CPOC30:22
93128Manuel Martins56[005] CP Armada48:13
 
2441Júlio Martins57[128] COALAdns
 
 
 
D65 (6)0,0 km 20 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
12410Margarida Rocha55[052] GD4C19:40
290094Sabina Benavides Ares57Asturias NORDESTE-O20:25
390070Mª José Naya López56La Coruña LICEO24:51
490121Fermina Fernandez Riveiro54[2236] Fluvial30:15
 
1640Fernanda Ferreira55[168] CABmp
90033Ana Julia Alonso57[2224] CDP-Odns
 
 
 
H70 (3)0,0 km 30 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
13088José Raposo51[128] COALA23:42
21441Gil Rua48[007] Ori-Estarreja25:21
36854Dalmindo Natividade50[1000] Individual POR Fed28:20
 
 
 
D70 (1)0,0 km 20 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
11556Ana Carreira51[094] CPOC35:58
 
 
 
H75 (1)0,0 km 20 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
11576Francisco Coelho44[033] Clube TAP17:29
 
 
 
H80 (1)0,0 km 20 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
11149Armandino Cramez42[007] Ori-Estarreja29:26