Campeonato Iberico Feminino/ TOM2022dom 30/10/2022 14:37
Results - Médiacreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Fácil Curto (5)1,2 km 25 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
190063Henrique Azevedo07[094] CPOC13:36
 
90149ELIA CAMBLOR BELLO17La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
90159SAUL RODRIGUEZ ARENAS15Pontevedra VIZHOJA-CORNELIOSdns
90046Sira Rodriguez Diaz12[1851] Individual ESPdns
90148ENOL CAMBLOR BELLO14La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
 
 
 
Difícil Curto (9)2,8 km 70 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
13832Diogo Delgado[052] GD4C43:07
290045Manuel Rocha56[37] GD Luz Verde1:14:50
390160Iyán Suárez Fernández10León ALCON1:42:55
 
90142Zoe Suarez Fernandez06León ALCONmp
90141Félix Carpio Fernández12[2236] Fluvialdnf
6362ALBANO ALMEIDA81[184] Saca Trilhosdnf
90140Laura Fernández Fernández77dnf
90161Antonino García Creo73La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
90103Natalia Miguez Lopez74La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
 
 
 
Fácil Longo (6)2,6 km 65 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
190061Guilherme Silva06[133] GDU Azoia58:56
 
90043Ernesto Martins98[1564] Individual PORdnf
6987Paula Sousa69[166] ADM Ori-Mondegodnf
2190Marina Guilherme73[070] COCdnf
90163Maria João Pinheiro63[022] CLACdns
90032Ana Julia Alonso57[2224] CDP-Odns
 
 
 
Difícil Longo (8)3,4 km 120 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
190064Duarte Fonseca93[119] OriMarão49:30
290166Tiago Baltazar95[133] GDU Azoia54:33
390082Salvador González Rodríguez62Asturias NORDESTE-O1:27:33
490156Nahia Santiago Soleto06[1851] Individual ESP2:16:38
 
90065Rui Graça93[119] OriMarãodnf
90052Pedro Coração77[1564] Individual PORdns
3143José Leote60[022] CLACdns
90054Tatiana Penedo82[1564] Individual PORdns
 
 
 
H10 (4)1,2 km 25 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
16587Salvador Mendes15[133] GDU Azoia21:01
 
90154Mario Del Bustio Suárez17Asturias ASTUR_EXTREMdns
6960Pedro Marques16[070] COCdns
6363Vicente Gonçalves17[094] CPOCdns
 
 
 
D10 (5)1,2 km 25 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
15941Inês Pedro14[107] CAOS14:47
27020Alice Rodrigues13[007] Ori-Estarreja16:52
37065Inês Vinhas14[052] GD4C18:47
47019Laura Rodrigues16[007] Ori-Estarreja19:15
 
90155Noa Jiménez Martínez14dns
 
 
 
H12 (4)1,6 km 50 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
190144LUCAS BARJA PEREZ10Orense LIMIACTIVA26:45
290029Rodrigo Fouz11[2236] Fluvial32:37
36346Pedro Ferro10[062] CA Madeira36:02
 
90130Aaron Rodriguez Arenas10Pontevedra VIZHOJA-CORNELIOSdns
 
 
 
D12 (3)1,6 km 50 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
16498Maria Oliveira10[070] COC35:36
26520Clara Lima10[070] COC36:54
 
7047Ana Rita Barros10[052] GD4Cdns
 
 
 
H14 (10)1,8 km 60 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
190124Martín Casado Núñez09La Coruña OP BETANZOS20:17
26674Miguel Costa08[085] A Montanha27:22
36100Rodrigo Rusga09[133] GDU Azoia35:21
46343António Oliveira09[070] COC36:43
590157Markel Santiago Soleto08Álava COAraba40:53
66242David Marques10[070] COC1:00:18
76372Alfredo Marcelo08[166] ADM Ori-Mondego1:03:10
87074Rafa08[085] A Montanha1:09:05
 
6590Miguel Canana09[133] GDU Azoiamp
6506João Maia08[085] A Montanhadns
 
 
 
D14 (7)1,8 km 60 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
16016Leonor Soares08[139] GDE45:15
26662Beatriz Ribeiro08[085] A Montanha53:03
37076Carolina Gomes09[085] A Montanha55:30
45333Juliana Pedro11[107] CAOS1:19:32
 
90135Sara Nogueras Porto08[2236] Fluvialdns
90134Carla Somoza Seoane09La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
7075Sara Ferreira09[085] A Montanhadns
 
 
 
H16 (8)2,7 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
190128Mario López González08La Coruña OP BETANZOS40:00
290133Anxo Somoza Seoane07La Coruña GALLAECIA_RAID42:23
36730André Espada Pereira07[133] GDU Azoia44:06
46623Tiago Oliveira07[094] CPOC44:48
57018Guilherme Cravo07[090] ADFA46:13
66673Emanuel Barbosa06[085] A Montanha52:31
 
4222João Pedro07[107] CAOSdnf
6503Dinis Santo07[070] COCdns
 
 
 
D16 (7)2,4 km 85 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
16515Joana Canana06[133] GDU Azoia36:27
290104Eva Casado Nuñez06La Coruña OP BETANZOS37:45
35784Carolina Rusga06[133] GDU Azoia42:32
490003Mailén Aller07[4033] Trevinca43:38
56522Sofia Pulquério06[133] GDU Azoia1:30:10
 
6505Rita Maia06[085] A Montanhadns
6575Carolina Marques07[085] A Montanhadns
 
 
 
H18 (9)2,9 km 135 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
15671DINIS LOPES05[107] CAOS29:15
26164Rodrigo Lima04[085] A Montanha30:55
36287Afonso Ferreira04[133] GDU Azoia37:20
46414Miguel Manso05[133] GDU Azoia37:56
590017Diego Pérez05[2238] Universidad De Vigo42:12
66065Diogo Neto04[056] COViseu - Natura49:38
76285Alexandre Soares04[022] CLAC52:49
 
6780Gonçalo Oliveira05[094] CPOCdns
6299André Barros05[052] GD4Cdns
 
 
 
D18 (6)2,7 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
16413Leonor Ferreira06[133] GDU Azoia37:55
26327Beatriz Coelho04[033] Clube TAP45:46
35611Inês Soares04[139] GDE58:52
46631Mafalda Marques05[090] ADFA1:14:18
 
6650Lara Cerqueira05[090] ADFAdns
6624Maria Teresa05[090] ADFAdns
 
 
 
H20 (9)3,3 km 140 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
190048Zefa Fa'avae04[12688] PAPO24:29
290025Ewan Shingler02[12783] AUS26:56
390008Ryan Gray02[12783] AUS31:40
46053Pedro Lagarto03[022] CLAC32:15
590035Ethan Penck02[12783] AUS34:39
65299ANDRÉ ROBERTO02[070] COC37:08
76175João Sousa02[133] GDU Azoia54:53
86401João Rodrigues03[052] GD4C1:01:34
 
6286José Vieira Maia02[085] A Montanhadns
 
 
 
D20 (5)2,9 km 135 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
190049Kaia Joergensen04[12688] PAPO29:18
290026Nea Shingler05[12783] AUS30:52
390009Mikaela Gray04[12783] AUS32:54
490111Alba Dopico Golpe03La Coruña GALLAECIA_RAID56:47
57067Sara Arrotêa03[052] GD4C1:45:53
 
 
 
HE (17)4,4 km 170 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
13976Tomás Lima01[070] COC35:42
24495Tiago Gingão Leal90[052] GD4C35:53
35737Vasco Mendes02[133] GDU Azoia37:09
41132Paulo Franco[070] COC39:10
52668Gildo Silva85[070] COC42:13
63785Nelson Baroca80[062] CA Madeira42:44
71963João Ferreira89[168] CAB43:49
83167Nuno Evangelista80[114] COA44:55
990078Martín Morales Ferreiro69Orense LIMIACTIVA45:36
105073Manuel Oliveira01[070] COC46:56
114016Miguel Nóbrega89[056] COViseu - Natura53:47
1290036Alan Sardinero96[2238] Universidad De Vigo56:29
136702Iuri Soares01[088] ADC57:37
141708Gonçalo Mota81[033] Clube TAP59:26
155061Manuel Pereira Lopes96[090] ADFA1:03:20
 
1874Tiago Martins Aires82[073] CMo Funchaldns
90057Maikel Rodriguez83[11883] V.O.dns
 
 
 
DE (6)3,3 km 140 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
190005Lucia Parga95[6482] AROMON38:27
27010Dana Honzakova90[073] CMo Funchal54:13
390096Olalla Bello Rodríguez80La Coruña GALLAECIA_RAID59:25
490108Sandra Aguilera Sanchez79Madrid COLMENAR1:04:27
55811Ana Nunes01[094] CPOC1:20:52
 
6741Francisca Araújo01[088] ADCdnf
 
 
 
H21A (17)3,4 km 145 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
12128Daniel Marques 84[070] COC33:26
22635Edgar Domingues88[070] COC42:29
35216Nuno Santos96[090] ADFA43:30
46272Ricardo Lopes89[056] COViseu - Natura44:14
590083Alberto Conejo Garrote88Valladolid CDP-O45:16
66933Diogo Pimenta90[184] Saca Trilhos45:27
77081Mauro Covas89[114] COA48:19
85684Francisco Neto Silva89[052] GD4C49:05
93633Marco Martins94[022] CLAC49:58
105698Pedro Laia77[133] GDU Azoia50:16
111285Duarte Lopes70[094] CPOC55:58
126954Igor Ventura85[133] GDU Azoia1:00:11
135925Pedro Tiago Gomes90[159] COAAL1:01:26
146677Rui Miguel Pereira78[133] GDU Azoia1:09:28
155980Rafael Silva87[056] COViseu - Natura1:12:15
 
6542Luis Viedma87[070] COCmp
2703Duarte Santo77[070] COCdns
 
 
 
D21A (9)3,0 km 125 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
190007Sara Ricoy99[6482] AROMON50:12
290098Barbara González Fernández96León ALCON52:17
35388Susana Almeida93[056] COViseu - Natura54:48
44986Inês Gonçalves95[007] Ori-Estarreja1:00:14
590106Irene Morales Jiménez99Orense LIMIACTIVA1:01:17
66261Sofia Inácio92[073] CMo Funchal1:06:17
77085Sandra Amaro88[114] COA1:18:21
890143PATRICIA PEREZ GABRIEL90Valladolid CDP-O1:25:20
 
4606Cristiana Cunha87[070] COCdns
 
 
 
H21B (5)3,0 km 125 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
11325Nuno Rebelo79[007] Ori-Estarreja48:18
27015Feliciano Alves64[133] GDU Azoia53:32
390145Alejandro Rodríguez Nicolás96León ALCON1:22:31
 
nc90044Carlos Manuel Pe Rocha89[37] GD Luz Verde34:10
3638Nuno José Almeida77[128] COALAdns
 
 
 
D21B (8)2,4 km 85 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
190101Ana Perez Riofrio74Madrid IMPERDIBLE51:18
26889Patrícia Pereira80[133] GDU Azoia54:33
36950Sónia Grou78[133] GDU Azoia1:00:12
46543Laura Romo88[070] COC1:04:18
56828Olga Paulino71[133] GDU Azoia1:15:03
66508Sofia Meireles00[166] ADM Ori-Mondego1:26:27
76792Noémia Mesquita86[159] COAAL1:27:52
84907Camila Coelho00[070] COC1:49:46
 
 
 
H35 (9)3,3 km 140 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
16448Bruno Moreiras 84[005] CP Armada35:51
23887Pedro Rama84[166] ADM Ori-Mondego38:01
33943Arnaldo Mendes79[166] ADM Ori-Mondego38:47
45796Bruno André81[119] OriMarão49:46
590109Jorge Diaz Bes79Madrid COLMENAR52:46
66527Vasco Vinhas83[052] GD4C54:44
72831Daniel Raposo80[128] COALA1:02:28
 
3593José Pereira78[005] CP Armadamp
90084Andrés Del Bustio Díaz85Asturias ASTUR_EXTREMdns
 
 
 
D35 (9)3,0 km 120 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
190147Rocío Vilaplana Monzó85Valencia CORRECAMINOS40:27
22503Susana Pontes71[070] COC48:51
36044Dora Ferreira82[166] ADM Ori-Mondego55:44
46236Anabela André81[119] OriMarão58:17
590158Belen Otero fernandez86La Coruña GALLAECIA_RAID1:02:43
66943Tetiana Franchuk85[052] GD4C1:04:38
790087Laura Martínez García84La Coruña BRIGANTIA1:07:17
84901Carla Amorim79[166] ADM Ori-Mondego1:08:01
 
90102Eva Suarez Zapico85Asturias ASTUR_EXTREMdns
 
 
 
H40 (11)3,3 km 140 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
190086Antonio Hernández Fernández73León ALCON38:38
22044João Pedro Valente66[094] CPOC39:57
32562Nuno Pedro79[107] CAOS42:04
42983João Gomes78[062] CA Madeira42:44
53099Nuno Cruz81[005] CP Armada50:27
690117Javier Barja Álvarez78Badajoz CODAN_EXTREMADURA56:26
76214Vasco Fernandes77[052] GD4C1:11:43
84685José João Ferreira74[119] OriMarão1:12:00
96433Nuno Grácio78[070] COC1:12:08
 
4241Luís Gonçalves81[094] CPOCdns
90080Rodrigo Jiménez Jiménez81Ávila Ultra Maximusdns
 
 
 
D40 (15)3,0 km 120 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
16446Raquel Ferreira80[052] GD4C48:24
23315Adelindina Lopes74[070] COC51:04
32561Angela Pedro79[107] CAOS1:01:30
44587Ana Margarida Vaz76[007] Ori-Estarreja1:04:55
590129Leonor Pous Chiarri76Valencia VALENCIA-O1:07:09
64375Joana Moutela81[007] Ori-Estarreja1:12:21
71429Rafaela Rua80[007] Ori-Estarreja1:21:51
890114Cristina Zolle Fernández79[2236] Fluvial1:34:00
990110Eva Corral Prado78[2236] Fluvial1:36:59
106956Ana Montenegro80[033] Clube TAP1:53:49
1190131Sabrina Rumbo Roel79La Coruña GALLAECIA_RAID2:11:20
 
6496Olívia Sousa79[073] CMo Funchaldns
90115María José Pérez González79[2236] Fluvialdns
90072Fernanda Follana Neira73[2236] Fluvialdns
90079Raquel Martínez García81Ávila Ultra Maximusdns
 
 
 
H45 (21)3,3 km 130 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
11872Nuno Ferreira76[133] GDU Azoia33:58
21583Jorge Oliveira69[070] COC38:24
34101Jorge Marques73[052] GD4C41:42
490105Ivan Somoza Argibay74La Coruña GALLAECIA_RAID46:32
590097Arturo Antón Casado76La Coruña GALLAECIA_RAID47:07
62588José Domingos76[094] CPOC49:21
73913Alberto César70[052] GD4C53:46
86399Fernando Silva74[052] GD4C54:11
990093Julio Cañás Lara76La Coruña LICEO57:13
106003Paulo Batista75[038] CM Arrábida1:03:59
116739Hélder Pinto77[179] CAR1:12:09
1290112Andres Dopico Pena73La Coruña GALLAECIA_RAID1:16:39
132999António Baptista69[115] ATV1:22:07
143936Norberto Henriques77[070] COC1:22:18
154298Luís Gomes76[073] CMo Funchal1:22:52
1690153Emilio José Santiago García75Álava COAraba1:32:13
 
90123Jose Manuel Nogueras Marentes75[2236] Fluvialdns
90107Sergio Perez Castaño76Asturias ASTUR_EXTREMdns
90067Benedicto Santos García76Asturias ASTUR_EXTREMdns
90095Miguel Camblor Quiros76La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
3081Alberto Barros69[052] GD4Cdns
 
 
 
D45 (18)2,7 km 90 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
190071Sonia Arias Lima76Pontevedra AROMON42:14
21346Fátima Saraiva77[168] CAB48:19
31528Marina Carrilho73[107] CAOS59:03
45056Paula Ferreira73[184] Saca Trilhos1:01:10
55696Ana Casaca76[133] GDU Azoia1:03:18
690152Ainhoa Soleto Bernal74Álava COAraba1:06:43
76680Tânia Agostinho77[094] CPOC1:07:11
81005Kátia Almeida72[094] CPOC1:09:04
91301Teresa Alves69[070] COC1:13:24
1090075Carlota Veiga García76Pontevedra AROMON1:17:45
1190151Angela de la Paz Reboredo Mosquera73La Coruña GALLAECIA_RAID1:30:42
 
90116Gloria Fernández Fernández77[2236] Fluvialdnf
90137María Inmaculada Arenas Rincón73Pontevedra VIZHOJA-CORNELIOSdns
90069Sonia Gómez Naya74Lugo COMPÁSdns
90136Rosa Porto Vázquez76[2236] Fluvialdns
90119Victoria López Permuy73La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
90126María Josefa Sánchez Marín74Lugo COMPÁSdns
90132Silvia Seoane Rodríguez77La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
 
 
 
H50 (28)3,3 km 130 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
190068David Casado Bravo72La Coruña OP BETANZOS36:01
21302Rafael Lima68[085] A Montanha37:42
32150Xavier Vieira69[139] GDE39:20
41202Paulo Mosca69[005] CP Armada39:34
52092António Olival72[062] CA Madeira41:09
690077Francisco Javier López Costoya68La Coruña OP BETANZOS41:16
790100Ramón García-Catalán Simón67Madrid IMPERDIBLE42:54
890088Héctor Lorenzo Yustos72Madrid IMPERDIBLE44:36
990120Juan Patiño Varela70La Coruña GALLAECIA_RAID44:47
102244Cláudio Tereso70[115] ATV44:49
111457António Amador68[007] Ori-Estarreja45:15
122377Rui Botão68[070] COC47:23
131967Luís Bucha70[008] CP EPAL48:17
141784João Carrilho70[107] CAOS48:39
1590016German Pérez71[2238] Universidad De Vigo51:12
1690039Pedro Parga59[2236] Fluvial52:04
175057Humberto Esteves71[070] COC52:49
1890006José Antonio Ricoy68[6482] AROMON54:22
194287António Cotovio68[070] COC55:01
201937Tó-Zé Silva66[070] COC58:21
214045Fernando Mendes67[133] GDU Azoia1:00:31
2290085Jose Luis García Domínguez70La Coruña GALLAECIA_RAID1:02:19
236348Gerhard Doppler71[166] ADM Ori-Mondego1:07:02
2490004Pablo Adrián Aller69[4033] Trevinca1:10:28
2590076Enrique Luis Álvarez Estévez68La Coruña GALLAECIA_RAID1:13:22
2690081Víctor Ángel Suárez Álvarez71León ALCON1:37:22
2790030Marcos Manuel Fouz69[2236] Fluvial1:45:25
 
90125José Manuel Fernández Souto72Lugo COMPÁSdns
 
 
 
D50 (17)2,7 km 90 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
190047Jenni Adams70[12688] PAPO35:16
22582Anabela Vieito67[070] COC48:00
35783Catarina Félix67[133] GDU Azoia52:34
43467Helena Sousa67[119] OriMarão53:10
55280Carmo Silva67[007] Ori-Estarreja57:16
690073Concepción González Bello66Lugo COMPÁS1:02:55
790127Elia Núñez Otero72La Coruña OP BETANZOS1:10:54
890010Ana Iglesias67[2238] Universidad De Vigo1:11:33
990091Elena Escudero Pelayo69Palencia ORCA1:13:26
1090122Paulina Andrea Mosquera Azar71La Coruña GALLAECIA_RAID1:14:48
1190038Luisa Sánchez65[6482] AROMON1:17:26
1290018Olimpia Alvarez71[2238] Universidad De Vigo1:24:18
136479Fátima Emauz68[094] CPOC1:30:13
143134Manuela Nogueira69[007] Ori-Estarreja1:31:01
1590089Elena Riaño72Madrid IMPERDIBLE1:36:27
1690118Teresa Silvarrey Redondo68La Coruña GALLAECIA_RAID1:39:10
 
2243Maria João Borges71[115] ATVdns
 
 
 
H55 (20)2,8 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
11084Manuel Luis63[005] CP Armada32:07
21093Jorge Baltazar66[133] GDU Azoia34:42
33098António Graça63[005] CP Armada37:16
490090Nicolás Julio Bores Calle65Palencia ORCA37:43
52593Victor Delgado67[052] GD4C39:19
62667João Martins67[022] CLAC39:42
73073Jorge Ferreira65[088] ADC43:23
81407Luís Quinta-Nova66[090] ADFA45:00
94656José Bolrão64[070] COC46:07
1090015José Luís Armada60[2238] Universidad De Vigo47:10
1190031Juan Manuel Lasso63[2224] CDP-O48:47
1290013Enrique Fuertes63[2238] Universidad De Vigo50:32
135354Noel Cabeça64[133] GDU Azoia52:18
1490012Carles Abad58[2238] Universidad De Vigo58:47
156649José Henriques65[094] CPOC59:05
164098Júlio Oliveira63[005] CP Armada1:07:23
1790113José Antonio Gil Díaz65La Coruña GALLAECIA_RAID1:12:06
185294Amândio Gonçalves63[022] CLAC1:16:11
196786Rui Oliveira65[094] CPOC1:54:37
 
90074Francisco Varela Lorenzo64Lugo COMPÁSdns
 
 
 
D55 (10)2,4 km 80 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
11952Isabel Monteiro58[070] COC46:34
26516M Jesus Leão66[133] GDU Azoia53:37
35695Luísa Gaboleiro63[133] GDU Azoia59:38
490040Carmen Barrera66[2244] El Imperdible1:06:22
56547Teresa Ribeiro65[033] Clube TAP1:09:51
690014Mª Isabel Saco63[2238] Universidad De Vigo1:12:30
75293Amália Gonçalves63[022] CLAC1:28:33
 
90138María Fernandez Santiago67La Coruña GALLAECIA_RAIDdns
4730Assunção Almeida59[151] GafanhOridns
1524Helena Lopes58[1000] Individual POR Feddns
 
 
 
H60 (14)2,8 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
11182Albano João59[184] Saca Trilhos38:12
22686António Neves60[133] GDU Azoia41:11
35053José Carlos62[166] ADM Ori-Mondego41:12
42454Jorge Silva60[085] A Montanha45:01
53850Paulo Ferreira61[005] CP Armada48:25
64783Carlos Fortunato62[007] Ori-Estarreja50:21
71423José Rocha59[37] GD Luz Verde51:30
82905Manuel Delgado61[052] GD4C52:53
91931Carlos Monteiro58[070] COC1:01:16
102130Pedro Serralheiro61[070] COC1:01:48
111907Carlos Coelho61[094] CPOC1:03:12
126669Eugénio Grilo60[1000] Individual POR Fed1:13:36
136747Joaquim Vidal Pereira58[107] CAOS3:06:42
 
2592João Alves61[052] GD4Cdns
 
 
 
D60 (5)2,4 km 80 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
12129Luisa Mateus58[070] COC48:33
21183Palmira João59[184] Saca Trilhos49:10
390042Rosa María Pernas59[3434] USC53:46
490150Adriana Luisa González Sención61La Coruña GALLAECIA_RAID1:44:36
 
6936Maria Céu Gonçalves58[094] CPOCdns
 
 
 
H65 (10)2,5 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
11190Carlos Ferreira56[168] CAB39:27
21905Vitor Rodrigues54[094] CPOC44:42
31903Armando Santos52[128] COALA45:43
490041Eduardo V. Ramos55[3434] USC47:13
51391António Matias57[022] CLAC47:35
62201Luciano Lucas57[128] COALA48:38
73128Manuel Martins56[005] CP Armada57:25
81557Acácio Porta Nova53[094] CPOC1:17:11
 
6937Jacinto Gonçalves56[094] CPOCdns
2441Júlio Martins57[128] COALAdns
 
 
 
D65 (5)2,0 km 60 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
12410Margarida Rocha55[052] GD4C47:59
290121Fermina Fernandez Riveiro54[2236] Fluvial1:01:13
390094Sabina Benavides Ares57Asturias NORDESTE-O1:01:33
490070Mª José Naya López56La Coruña LICEO1:08:00
51640Fernanda Ferreira55[168] CAB1:11:01
 
 
 
H70 (2)2,5 km 95 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
11441Gil Rua48[007] Ori-Estarreja1:07:35
 
3088José Raposo51[128] COALAmp
 
 
 
D70 (1)2,0 km 60 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
11556Ana Carreira51[094] CPOC2:04:50
 
 
 
H75 (1)2,0 km 60 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
11576Francisco Coelho44[033] Clube TAP57:50
 
 
 
H80 (1)2,0 km 60 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
11149Armandino Cramez42[007] Ori-Estarreja1:25:11